Przejdź do zawartości

Antek Jakubiec

Antek Jakubiec to młody, zdolny człowiek, którego Move TV postanowiła wspierać w drodze do sukcesu. Jego pasją jest squash, który trenuje od 3 lat.

TAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Rodzice chłopca szukali odpowiedniego sportu dla energicznego syna.

„Zupełnie przypadkowo w okolicy gdzie mieszkamy, powstał klub fitness z pięcioma kortami do gry w squasha. Z racji, iż mieliśmy już przygodę z tenisem, a to też sport z rakietą, zdecydowaliśmy się spróbować. Okazało się, że squash i Antek mają się ku sobie.” - opowiada ojciec Antka, Tomasz Jakubiec.

antek-gra
antek-pozuje

MŁODY TALENT

Antek szybko został wypatrzony przez trenerów Akademii Squasha Legia Warszawa. Rozpoczęło się regularne trenowanie oraz z racji szybkich postępów – jeżdżenie na ogólnopolskie turnieje.
Ma dopiero 12 lat, a posiada już na swoim koncie kilka znaczących zwycięstw. Wygrywał ogólnopolskie zawody kat. A oraz szybko awansował do ścisłej czołówki krajowego rankingu Polskiego Związku Squasha. Od roku Antek bierze udział w międzynarodowych turniejach, jeżdżąc ze swoimi trenerami po całej Europie. Obecnie jest w składzie  reprezentacji Polski kategorii U-13. Mimo młodego wieku był już na turniejach w Czechach, Austrii, Szwecji, Holandii, Norwegii, Niemczech.

CHŁOPAK NA MEDAL

Antek posiada medale z turniejów rangi krajowej, tytuły Mistrza Warszawy 2017, V-ce Mistrza Polski 2018, był finalistą Norwegian Junior Open 2018. Jego największym sukcesem było zajęcie 16 miejsca w turnieju Dutch Junior Open 2018, gdzie startowało ponad 400 zawodników z całego świata.
Obecnie Antek zajmuje 2 miejsce w kategorii U-13 rankingu Polskiego Związku Squasha oraz 22 w Europie, w rankingu Europejskiej Federacji Squasha.

Przewiń do góry